betpas

Ana Sayfa  /  İSLAM ÜLKELERİ  /  Abdulmelik El Husi: Abd ve Siyonist Rejimin Hedefi Batı Asya'da İslam Ümmetini Zayıflatmaktır
  • Facebook da Paylaş
Abdulmelik El Husi: Abd ve Siyonist Rejimin Hedefi Batı Asya'da İslam Ümmetini Zayıflatmaktır
  • 19-06-2020
  • 0 yorum
  • 138 okunma
Yemen Ensarullah hareketi genel sekreteri Amerika ve siyonist rejimin batı Asya bölgesinde savaş yanlısı eylemlerden hedefinin İslam ümmetini tüm düzeylerde zayıflatmak olduğunu belirtti.

Yemen Ensarullah hareketi genel sekreteri Amerika ve siyonist rejimin batı Asya bölgesinde savaş yanlısı eylemlerden hedefinin İslam ümmetini tüm düzeylerde zayıflatmak olduğunu belirtti.

El-Mesire’nin bildirdiğine göre Abdulmelik Bedreddin Husi dün “müstekbirler aleyhine feryat günü” yıldönümü münasebeti ile yaptığı konuşmada, siyonist rejimin son aylarda Filistin halkına karşı baskı eylemlerini yoğunlaştırdığını ve İslam ümmetinin ise böyle eylemlere karşı sessiz kalmaması gerektiğini söyledi.
Ensarullah genel sekreteri aralarında Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin de yer aldığı bazı Arap ülkelerinin siyonist rejim ile ilişkileri normalleştirme çalışmalarına işaretle, söz konusu ülkelerin Siyonistlere yaptıkları hizmetlerin hiçbir sonucu olmadığını ve yakın gelecekte rezil olacaklarını bilmediklerini söyledi.
Abdulmelik Husi ayrıca Lübnan’daki son huzursuzluklar ve Suriye krizinde Amerika ve siyonist rejimin rolüne işaretle, Amerika’nın Lübnan Hizbullah’ına karşı siyasi ve askeri alanlardaki yenilgisinin ardından şimdi tüm bu ülkeleri hedef aldığını ve ekonomik açından onları dize getirmeye çalıştığını söyledi.
El-Husi ayrıca Amerikalıların Yemenliler ile direkt çatışma cesaretinde olmadıklarını, bu yüzden saldırgan Suudi koalisyona maddi ve askeri yardımda bulunduklarını sözlerine ekledi.

parstoday

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler

Dünya Kudüs Günü İçin

GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ISTANBUL

KÜNYE     REKLAM     İLETİŞİM     SİTENE EKLE