betpas

Ana Sayfa  /  HAMAS  /  Filistin İslami Direniş Hareketi Lideri: İsrail İle Normalleşme İslam Ümmetinin Bağrına Hançer Saplama Girişimidir
  • Facebook da Paylaş
Filistin İslami Direniş Hareketi Lideri: İsrail İle Normalleşme İslam Ümmetinin Bağrına Hançer Saplama Girişimidir
  • 09-05-2020
  • 0 yorum
  • 298 okunma
İslami Direniş Hareketi lideri, işgalci İsrail ile normalleşme suçunun arkasında duranların, İsrail’i; Filistin halkına, Mescidi Aksa’ya ve Kudüs’e karşı takındığı düşmanca tavrının dozunu artırma konusunda cesaretlendirdiğini ifade etti.
Hamas Siyasi Birim Başkanı, işgalci İsrail ile normalleşme suçunun arkasında duranların, İsrail’i; Filistin halkına, Mescidi Aksa’ya ve Kudüs’e karşı takındığı düşmanca tavrının dozunu artırma konusunda cesaretlendirdiğini ifade etti.
 
İşgalici İsrail İle Normalleşmeye Karşı Sanal Arap Forumu’nda konuşan Hamas lideri Heniyye, “İsrail’le normalleşme, büyük bir suç olmanın ötesinde affı olmayan bir hatadır; Filistin halkının ve İslam ümmetinin göğsüne hain bir bıçak saplama girişimidir.” şeklinde konuştu.
 
Allah’a iman eden bütün Müslümanların Filistin davasına sahip çıkmaya devam edeceğini vurgulayan Heniyye, siyasi, ekonomi, basın veya kültür yoluyla İsrail’i günahsız barış güvercini gibi göstermek suretiyle başlatılan normalleşme süreci girişimlerinin boşa çıkacağının ve işgal nefretini Müslümanların kalbinden sökmeyi başaramayacaklarının altını çizdi.
 
Filistin davasını yok etmeye yönelik algı yönetimine savaş açtıklarını aktaran Hamas lideri, Siyonist İsrail’in sinsi planlarını bertaraf etmek için, herkesin Müslüman kimliğiyle, bulunduğu makamla, taşıdığı sıfatlarla bu savaşın birer askeri olabileceğini belirtti.
 
İsrail ile her türlü normalleşmeyi en sert şekilde kınayan İsmail Heniyye açıklamasında, “Davamızın adaletli olduğuna ve işgalin elbet bir gün toraklarımızdan gideceğine olan inancımız tamdır. Ümmetimiz ve milletimiz için yaklaşan bir zafer ve yakın bir şafak vardır. O günde buluşmak ümidiyle.” ifadelerine yer verdi.
 
Körfez ülkelerinde son dönemde İsrail ile ilişkileri normalleştirme ve bunun mümkün olduğu yönünde bir kamuoyu algısı oluşturma çabasına girildiği gözleniyor.
 
Normalleşme yönündeki adımlar karşılıklı toplantılar, ziyaretler ve çalıştaylarla destekleniyor. Başta Filistin halkı olmak üzere bölge halklarının karşı çıktığı ABD Başkanı Donald Trump'ın İsrail-Filistin sorununa çözüm bulmak üzere ortaya attığı sözde Ortadoğu Barış Planı da birçok Körfez ülkesinde kabul görmüştü.
 
Filistin Enformasyon Merkezi
Not: Facebook kullanıcılarının bu haberi ceza almadan paylaşmaları için İsmail Heniyye'nin fotoğrafı kullanılmamış ve haberin başlığında ismi yazılmamıştır. 
Etiketler : İSMAİL HENİYYE - HAMAS - İSRAİL -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler

Dünya Kudüs Günü İçin

GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ISTANBUL

KÜNYE     REKLAM     İLETİŞİM     SİTENE EKLE