betpas

Ana Sayfa  /  FİLİSTİN  /  Ortak Operasyon Odasından Filistinli Esirlerle İlgili Önemli Açıklama
  • Facebook da Paylaş
Ortak Operasyon Odasından Filistinli Esirlerle İlgili Önemli Açıklama
  • 29-03-2020
  • 0 yorum
  • 377 okunma
Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Esirler Dosyası sorumlusu ve hareketin Siyasi Birim üyesi Musa Dudin, işgal yönetiminin hapishanelerinde tuttuğu her Filistinli esirin hayatından sorumlu olduğunu dile getirdi.
Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Esirler Dosyası sorumlusu ve hareketin Siyasi Birim üyesi Musa Dudin, işgal yönetiminin hapishanelerinde tuttuğu her Filistinli esirin hayatından sorumlu olduğunu dile getirdi.
 
Dudin dün yaptığı açıklamada; "Direniş, esirlerimize yönelik sorumluluklarını üstlenmekte, Ortak Oda esirler dosyasını yoğun bir şekilde takip etmektedir" dedi.
 
Dudin kendisiyle yapılan radyo röportajında şu ifadelere yer verdi: "İşgal yönetimi, korona virüsünün yayılması karşısında esirlerin tutuklu bulunduruldukları ortamlardaki şartların iyileştirilmesi konusuyla ciddi bir şekilde ilgilenmemektedir. Cezaevleri idaresi onlara gerek tıbbi açıdan gerekse dezenfeksiyon için gerekli maddeleri temin etmemiştir. Subayların ve cezaevleri idaresi sorumlularının, esirlerle gündelik ilişkileriyle ilgili dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat etmemektedir."
 
Dudin, işgal yönetiminin ihmalkar tutumunun yeni olmadığına, tarihinden bu yana devam eden bir tutum olduğuna dikkat çekerek, kendilerine korona virüsü bulaşmış olmasından şüphelenilen esirler hakkında verilen bilgilerin de çok az olduğunu dile getirdi. İşgal yönetiminin hem tıbbi ihmal yoluyla hem de esirlerin izole edilmesiyle ilgili kusur işlediğini belirtti.
 
Dudin esirler davasının önemli olduğunu, bu davanın belli bir grup, parti veya siyasi hesapla bağlantılı olmadığını, üzerinde ittifak edilmiş bir konu olduğunu belirterek Filistin Yönetimi'nden de ilişkilerini değerlendirmesini, esirlerin durumlarının iyileştirilmesi için işgal rejimine baskı yapılmasını sağlamak amacıyla uluslararası kurumlara ve Birleşmiş Milletler'e başvuruda bulunmasını istedi.
 
Filistin Enformasyon Merkezi
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler

Dünya Kudüs Günü İçin

GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ISTANBUL

KÜNYE     REKLAM     İLETİŞİM     SİTENE EKLE